Smith, Canepa bevestigd op voorlopige 2022 MotoE-deelnamelijst | MotoGP


De voorlopige verloren inschrijving voor de MotoE World Cup van 2022 bevestigt dat voormalig MotoGP-rijder Bradley Smith volgend seizoen terugkeert naar het elektriciteitsnet bij de WithU GRT RNF-ploeg.

Smith reed voor het team in zijn vorige incarnatie, als One Energy Racing, tijdens de inaugurele MotoE-serie van 2019, toen hij drie podiums behaalde uit zes ronden en de tweede plaats in het klassement.

De Engelsman, die tijdens zijn carrière in de hoogste klasse twee podiumplaatsen behaalde en in 2015 de beste satellietrijder was, zal op RNF worden vergezeld door een andere terugkerende voormalige MotoGP-rijder, Nicola Canepa.

Canepa, die tijdens het MotoGP-seizoen 2009 voor Pramac Ducati racete voordat hij overstapte naar World Superbike en World Endurance (de titel won in 2017), nam deel aan de eerste twee MotoE-seizoenen met LCR en eindigde beide keren als negende.

De deelnemerslijst, die nog maar één TBC-plaats heeft, bevestigt ook dat regerend tweevoudig kampioen Jordi Torres met de #40 op zijn Pons Racing 40-motorfiets reed.

De Spanjaard zal het opnieuw opnemen tegen titelrivaal Dominique Aegerter (Dynavolt Intact GP), meervoudig racewinnaar Eric Granado (LCR E-Team), 2019 Cup-winnaar Matteo Ferrari (Felo Gresini MotoE), racewinnaar Miquel Pons ( LCR E-Team) en podiumplaatser Mattia Casadei (Pons Racing 40).

Andere ervaren deelnemers komen van Hector Garzo (Tech3 E-Racing), Maria Herrera (Openbank Aspar Team), Hikari Okubo (Avant Ajo MotoE) en Kevin Zannoni (Ongetta SIC58 Squadra Corse), terwijl degenen die hun elektrische debuut maken tijdens het laatste jaar van Energica-fietsen zijn onder meer Xavi Fores (Octo Pramac MotoE) en Alex Escrig (Tech3 E-Racing).

Fores is een meervoudig podiumplaatser in WorldSBK, terwijl Escrig arriveert na het winnen van de STK600-categorie in het Moto2 European Championship.

De resterende stoel is de tweede Aspar-inzending.

Voorlopig 2022 Moto3 invoerlijst
Rijder NAT TEAM FIETS
#4 Hector Garzo SPA Tech3 E-Racing (Energica)
#6 Maria Herrera SPA Openbank Aspar-team (Energica)
#7 Niccol Canepa ITA Met het GRT RNF MotoE-team (Energica)
#11 Matteo Ferrari ITA Felo Gresini MotoE (Energica)
#12 Javier Fores SPA Octo Pramac MotoE (Energica)
#17 Alex Escri SPA Tech3 E-Racing (Energica)
#21 Kevin Zannoni ITA Ongetta Sic58 Squadracorse (Energica)
#27 Mattia Casadei ITA Pons Racing 40 (Energica)
#34 Kevin Manfredi ITA Octo Pramac MotoE (Energica)
#38 Bradley Smith GBR Met U GRT RNF MotoE Team (Energica)
#40 Jordi Torres SPA Pons Racing 40 (Energica)
#51 Eric Granado BEHA LCR E-Team (Energica)
#70 Marc Alcoba SPA Openbank Aspar-team (Energica)
#71 Miquel Pons SPA LCR E-Team (Energica)
#72 Alessio Finello ITA Felo Gresini MotoE (Energica)
#77 Dominique Aegerter SWI Dynavolt Intact GP MotoE (Energica)
#78 Hikari Okubo JPN Avant Ajo MotoE (Energica)
TBC TBC TBC Avintia Esponsorama Racing (Energica)



Source link

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

%d bloggers liken dit: